Top Social

New York w Mokotowskiej Kamienicy

Monday, 24 July 2017

Po trzech miesiącach intensywnych prac udało się skończyć remont mieszkania w jednej z mokotowskich kamienic.
Zmiany obejmowały całkowite przearanżowanie układu funkcjonalnego - dotychczas była to duża kawalerka z osobną kuchnią, a teraz jest to dwupokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym.
Wyburzono wszystkie ściany działowe tak, aby powiększyć łazienkę kosztem korytarza i stworzyć dwie szafy wnękowe na przechowywanie ubrań, których mamy znacznie więcej niż przed laty.

Mieszkanie czerpie inspiracje z wnętrz nowojorskich apartamentów.  Na ścianach zastosowano minimalistyczną sztukaterię, nawiązując do oryginalnego wykończenia sufitów. Pozostawiono też bukowy parkiet w modną jodełkę, poddając go gruntownej renowacji, nadając mu nowy kolor i przywracając utracony blask. W całym mieszkaniu króluje kontrast jaki tworzą biel i czerń, który jest dopełniony kroplą złota i zieleni.

Mieszkanie póki co mieszkanie jest jeszcze dostępne w sprzedaży na otodom.plSypialnia jest mała, ale mieści się w niej wszystko co potrzeba: podwójne łóżko, stoliki nocne oraz pojemna szafa wnękowa.Łazienkę utrzymano w monochromatycznej tonacji: na ścianach ułożono białe płytki typu metro,
a na podłodze czarny marmur. Za lustrem kryje się szafka na wszystkie potrzebne kosmetyki.
Po przeciwnej stronie znajduje się kabina prysznicowa i pralka.Ale jak wiadomo, klimat tworzą detale...

Do kuchni wybrałem złote kosze na sztućce i owoce.Złote obrączki na serwetki swietnie komponują się z doniczką i wazonem w tym samym kolorze.


Owcze skóry zawładnęły Instagramem w ostatnim czasie. Dodają wnętrzom przytulności i są bardzo wygodne.I te palmy ... To niekwestionowany hit tego sezonu!


Motyw zebry, podobnie jak i palmy to nawiązanie do trendu dżungli we wnętrzarstwie.


Ach, kto nie lubi dobrej whisky i kubańskich cygar...


Don Kichot z rysunkami Wilkonia to moja najnowsza zdobycz do biblioteczki


 Love... jak zobaczyłem te poduszki to od razu wiedziałem, że muszę je mieć!


Modne liście to nie wyłącznie te palmowe.


I na koniec małe porównanie- zdjęcia przed remontem i już po:

1. Pokój


2. Kiedyś kuchnia, a dziś sypialnia

 


3. Przedpokój4. Łazienka

Zdjęcia: Ania Ulanicka
1 comment on "New York w Mokotowskiej Kamienicy"
  1. Classy! That jacket really suits you. I think I need to show my brother your blog, get him to dress a little better like you.

    ReplyDelete